Přeskočit navigaci O projektu | Redakční rada | Kontakt | Informace pro média | Napsali o nás | RSS
Home Pro veřejnost Pro odborníky
 
 

Laik Novinky Biologická léčba si poradí i s rakovinou močového měchýře

Novinky

Biologická léčba si poradí i s rakovinou močového měchýře

Rakovina močového měchýře patří mezi nejzáludnější nádory močových cest. Jejich záludnost spočívá zejména v tom, že jsou zpravidla diagnostikovány v pozdějších fázích, proto i jejich léčba je o to složitější.

Biologická léčba si poradí i s rakovinou močového měchýře
X
Chybně zadaný e-mail!
Chybně zadaný e-mail!
ODESLAT

Rakovina močového měchýře patří mezi nejzáludnější nádory močových cest. Jejich záludnost spočívá zejména v tom, že jsou zpravidla diagnostikovány v pozdějších fázích, proto i jejich léčba je o to složitější. Biologická léčba těmto pacientům ale přináší novou naději.

Krev v moči poukazuje na problém

Nádory močového měchýře nejčastěji vznikají zhoubným zvrhnutím buněk měchýřové výstelky. Někdy postihují pouze sliznici měchýře, v pozdějších fázích však mohou prorůstat celou stěnou orgánu nebo se jako metastázy šířit i do lymfatického systému.

Mezi rizikové faktory vzniku rakoviny močového měchýře patří kouření, dlouhodobý kontakt s některými průmyslovými chemikáliemi, časté infekce močových cest, spekulovalo se i o používání umělých sladidel v souvislosti s tímto typem rakoviny.

Cílená léčba je velkou nadějí

Podle závažnosti nemoci se léčebná metoda u pacientů s rakovinou močového měchýře stanovuje individuálně. Může to být ozařovaní, chemoterapie nebo chirurgický zákrok. V poslední době se ale stálé více začíná v léčbě rakoviny močového měchýře uplatňovat takzvaná biologická (cílená) léčba. Ta se zaměřuje přímo na jednotlivé postižené buňky a její velkou výhodou je poměrně vysoká úspěšnost.

U nádorů močového měchýře se k biologické léčbě používají oslabené bakterie, které pomáhají tělu jednak zvýšit přirozenou obranyschopnost, jednak zabít nádorové buňky. Samotná léčba pak probíhá následovně: Do močové trubice se zavede katétr, kterým se tekutina obsahující bakterie dostane až do močového měchýře. Léčebný roztok je třeba v měchýři udržet minimálně dvě hodiny. Celá procedura se pak opakuje zhruba v šestitýdenních cyklech.

Lék i prevence v jednom

Tato léčba podle klinických testů vykazuje velmi vysokou účinnost, navíc se používá i preventivně u operovaných pacientů, kteří už byli z rakoviny vyléčeni. Jako každá léčba má však i tato terapie své nežádoucí účinky. Mezi ty nejčastější patří krev v moči, nevolnost nebo zimnice. Mnohdy také může léčbu provázet častější nucení na močení. Výhody biologické léčby však stále převyšují její rizika.

(kam)

Zdroj:
www.medicinenet.com

Další článek

Hodnocení článku

Líbí se vám článek?
Počet hlasů: 1

Čtěte také

Kdy lze nasadit biologickou léčbu u bechtěreva?

Kdy lze nasadit biologickou léčbu u bechtěreva?

Žít s crohnem se musí člověk naučit!

Žít s crohnem se musí člověk naučit!

Rakovina žaludku – i zde je cílená léčba užitečná

Rakovina žaludku – i zde je cílená léčba užitečná

Cílená léčba v české praxi

Cílená léčba v české praxi

Nepodceňujte kvalitní spánek!

Nepodceňujte kvalitní spánek!

Život naplno s artritidou? Vyvarujte se šesti základních chyb!

Život naplno s artritidou? Vyvarujte se šesti základních chyb!
 
 

Léčebná centra

 

Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu. Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.

Vaše zkušenosti

 

Za týden odnesu ty Injekce Imraldi svému ošetřujicímu lékaři. Když se u něj potkáme a lékař s tím bude souhlasit, můžete je od něj obdržet. Roman...

přidat vlastní zkušenost
zobrazit vše

 

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Cestovní nemoci